Mit kell tudni a leopárd gekkókról?


Kezdőlap » Blog » Mit kell tudni a leopárd gekkókról?
Tartalomjegyzék

Add a header to begin generating the table of contents

Refundo.hu – Hirdetés –

A leopárd gekkók eredeti élőhelye Pakisztán, Afganisztán és India félsivatagos és kősivatagos részeire korlátozódik. A gekkó fajok közül kizárólag nekik van rendes szemhéjuk. Átlagos nagyságuk 20 és 25 centiméter közé tehető. Egy kifejlett, egészséges példány tömege körülbelül 60 gramm.

A leopárd gekkók egyre gyakoribb házikedvencek. Többen tartják őket otthonkban, gondosan berendezett terráriumokban. Fogságban, megfelelő gondoskodás mellett akár 15 évig is élhetnek. Az eddig ismert, legidősebb leopárd gekkó,  Leo már túl van harmincadik életévén.

Terráriumi tartás esetén a leopárd gekkók több példánya is együtt tartható. Legjobb, ha egy hím mellé helyezünk több nőstényt. Az sem jelent gondot, ha egyedül tartjuk a furcsa kisállatot.

A leopárd gekkók különlegessége, hogy képesek ledobni farkukat. Ezt leginkább veszély esetén teszik meg. Az új farok körülbelül a tizedik nap után kezd kibújni. Ilyen esetben az új farok színe már nem lesz annyira szép, mint az előző. Emellett a farok aránytalanul megvastagszik.

Amennyiben a leopárd gekkó ledobja a második farkát is, akkor az már nem fog újból kinőni. A gekkók farka azért lényeges, mert ebben tárolják a zsírt. A farok vastagságából megállapítható, hogy az adott egyed milyen kondícióban van. Az elvékonyodott, gyenge farok komoly egészségügyi problémákra utalhat.

A leopárd gekkók számára kialakított terrárium elrendezése meg kell, hogy feleljen az állatka igényeinek. A pici gekkókat nem szabad hirtelen nagy méretű terráriumba helyezni, mivel a nagy tér megijesztheti őket. A gekkók etetés közben hajlamosak felnyalni az alattuk levő aljzatot. Ilyenkor könnyen lenyelhetnek kisebb kavicsokat vagy homokot. Ennek elkerülése érdekében legjobb, ha jó minőségű papírtörlőt helyezünk a terrárium aljára. Könnyen tisztán lehet tartani és a kisállatnak sem fog gondot okozni.

Segítünk a vásárlásban