A festmény kinézetű képkeretes tévék egyre népszerűbbek és olcsóbbak is!


Kezdőlap » Blog » A festmény kinézetű képkeretes tévék egyre népszerűbbek és olcsóbbak is!

Azok, akik imádják a nagy képernyős tévéket, de utálják, ha a nappaliban egy hatalmas kijelző uralja a teret, most egyre több lehetőséget kapnak arra, hogy elrejtsék ezt a vizuális zavaró tényezőt.

A Hisense, amely minőségi, mégis pénztárcabarát tévéiről ismert, most bemutatta a 75 és 85 hüvelykes Canvas TV modelljeit.

Bár nem ők az elsők, akik ilyen dizájnt vagy méretet kínálnak, ez egyértelmű jele annak, hogy ez a stílus egyre elterjedtebbé válik, és – remélhetőleg – az árak is barátságosabbak lesznek.

Hisense Canvas TV dizájn és funkciók

©Hisense

A Hisense Canvas TV-k továbbra is 4K QLED technológiával működnek, akárcsak a cég korábbi ULED modelljei, de van néhány csavar a dizájnban. A vászonhatású kijelző nemcsak háromféle mágnesesen rögzíthető, fa hatású keretet kínál, hanem egy matt, tükröződésmentes kijelzőt is, amely még természetesebb megjelenést biztosít.

A rendkívül vékony fali konzol segít elrejteni azt a tényt, hogy egy hatalmas képernyő díszíti a nappali falát. Természetesen a nagy méretű tévék nem lesznek olcsók. A 75 hüvelykes modell 2 500 dolláros, míg a 85 hüvelykes verzió 4 000 dolláros áron lesz elérhető, és várhatóan késő tavasszal kerül a piacra.

A Hisense már korábban is kínált kisebb, 55 és 65 hüvelykes Canvas TV-ket, amelyekhez hasonlóan ezek az új, nagyobb modellek is támogatják az Art Mode funkciót.

Ez lehetővé teszi, hogy „válogatott műalkotások” diavetítését jelenítsük meg, vagy akár személyes fotóinkat töltsük fel a kijelzőre. Ez a funkció nagyon hasonló a Samsung saját Art Mode-jához, amelyet a The Frame modelljeihez kínál.

A Samsung azonban egy 6 dolláros havi előfizetést is kínál az „Art Store” szolgáltatásra, amely lehetővé teszi, hogy a kedvenc Van Gogh, Courbet vagy Monet festmények váltakozva jelenjenek meg a tévé képernyőjén.

Miért terjednek el ennyire a képkeretes tévék?

©Samsung

Nem véletlen, hogy a Hisense is belépett ebbe a piacra, hiszen a Samsung már közel nyolc éve értékesíti a The Frame modelljeit. 2021-ben a vállalat azt állította, hogy több mint 1 millió The Frame tévét adott el egyetlen év alatt, ami a cég történetében a legnépszerűbb házimozi-termékké tette azt.

Az idei évben a Samsung az Art Store szolgáltatását kiterjesztette a Neo QLED és QLED TV modellekre is, nemcsak a The Frame-re. Sőt, tavaly debütált a Music Frame is, amely még inkább rejtett audió élményt kínál egy tipikus képkeret megjelenésében.

A verseny hatása már érezhető. A Samsung jelentős árengedményeket kínál a Frame modellekre 2024 végéig. Az eredeti MSRP szerint a 85 hüvelykes Frame 4 300 dollárba, a 75 hüvelykes pedig 3 000 dollárba kerül, de akciós áron már 1 800 és 2 500 dollárért is beszerezhetők.

Egy kezelhetőbb, 55 hüvelykes Samsung Frame tévé 1 500 dolláros árcédulával bír, de akciósan 1 100 dollárért is kapható. Ezzel szemben a Hisense ugyanolyan méretű Canvas modellje már 1 000 dollárért elérhető az Amazonon, és ez még az esetleges árengedmények előtt van.

A TCL is beszáll a versenybe

©TLC

Úgy tűnik, hogy a vásárlók nem tudnak betelni az olyan tévékkel, amelyek nem néznek ki tévének.

A TCL tavaly mutatta be NXTVision és NXTVision Pro képkeretes tévéit, amelyek szintén elérhetők akár 85 hüvelykes méretben is. Bár a „Pro” modellek egyelőre még nem jelentek meg széles körben, várhatóan hamarosan piacra kerülnek.

Az ilyen típusú tévék iránti kereslet jelentősen növekszik, és ez a trend valószínűleg tovább fog erősödni.

Mit hozhat a jövő?

A nagyméretű tévék, például a Hisense hatalmas micro-LED modelljei továbbra is uralják a híreket, de a vásárlók számára az ár továbbra is kulcsfontosságú szempont. A TCL és a Hisense legújabb QLED modelljei már annyira jók az árukhoz képest, hogy nehéz érvet találni arra, miért érdemes drágább Samsung vagy Sony modellt választani.

Ha pedig egyre többen vásárolnak képkeretes tévéket, az valószínűleg még inkább lenyomja a hagyományos lapos kijelzős tévék árait. Azok számára, akik inkább a falukat akarják telepakolni hatalmas, feltűnő kijelzőkkel, már nem kell plusz pénzt költeniük a fa hatású keretekre.

A jövő tehát egyértelműen a képként megjelenő tévéké lehet, így a TV méretek is egyre nagyobbak lehetnek. A verseny fokozódásával a képkeretes okos TV árak is csökkenhetnek, miközben a technológia tovább fejlődik, hogy még élethűbb műalkotásokat és fotókat jelenítsen meg a nappali falán.

Segítünk a vásárlásban